Najczęściej zadawane pytania

„Kurs jazdy na autostradzie” to to bezpłatny program szkoleniowy dla przyszłych i obecnych kierowców, który pomoże zwiększyć bezpieczeństwo na polskich drogach. Organizatorem programu jest Autostrada Wielkopolska SA.

Jeśli prowadzi Pani/Pan Ośrodek Szkolenia Kierowców, zapraszamy do dołączenia – więcej informacji udzielimy drogą mailową pod adresem kontakt at kursjazdynaautostradzie.pl.

Do programu zapraszamy OSK z województw wielkopolskiego oraz lubuskiego. Na stronie https://www.kursjazdynaautostradzie.pl/rejestracja-szkola właściciel OSK może zarejestrować swój ośrodek. Po zarejestrowaniu się na stronie należy dopełnić formalności poprzez podpisanie Umowy o współpracy z Autostradą Wielkopolską. Wzór Umowy otrzymają Państwo razem z mailem powitalnym potwierdzającym rejestrację na stronie. Po podpisaniu Umowy otrzymają Państwo pakiet materiałów edukacyjnych: broszury z zasadami poruszania się po autostradzie, ulotki, plakaty oraz formularze dokumentujące przeprowadzenie zajęć z kursantami.

Podczas rejestracji OSK, jednocześnie rejestrują Państwo instruktorów, którzy będą brać udział w programie (należy podać ich adres e-mail oraz utworzyć im hasło, a następnie przekazać te dane, aby mogli się zalogować). W kolejnym kroku należy przypisać kursanta do instruktora, korzystając z listy kursantów dostępnej w profilu.

Każdy z kursantów uprzednio samodzielnie rejestruje się na stronie https://www.kursjazdynaautostradzie.pl/rejestracja-student i zaznacza OSK, z którego usług korzysta. . Po prawidłowej rejestracji jego konto będzie widoczne w panelu OSK, a tym samym będzie możliwość przypisania go do instruktora.

Jeśli potrzebują Państwo pomocy podczas rejestracji na stronie, prosimy o kontakt z infolinią programu pod numerem 504 921 440 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00.

OSK, które wezmą udział w programie mają zapewniony zwrot kosztów przejazdu autostradą, rozliczany po podpisaniu Umowy o współpracy. Zwrot poniesionych środków następuje na podstawie paragonów dokumentujących przejazd w czasie trwania programu. Rozliczenie kosztów przejazdu odbywa się po zakończeniu programu.

Dodatkowo organizator Kursu jazdy na autostradzie zapewnia dostęp do pakietu materiałów edukacyjnych, obejmującego m.in. filmy instruktażowe oraz broszurę dotyczącą zasad poruszania się na autostradzie.

Ośrodki Szkolenia Kierowców oraz działający na ich rzecz zarejestrowani instruktorzy oraz kursanci, biorą udział w konkursie punktowym. Dla OSK, które zbiorą najwięcej punktów przewidziano nagrody w kwotach 10 000, 7 000 i 5 000, a po zebraniu 100, 200 i 350 punktów – gadżety.

Instruktorzy, którzy chcą dołączyć do programu, otrzymują dane do logowania od właściciela zarejestrowanego Ośrodka Szkolenia Kierowców, z którym współpracują. Zachęcamy do zarekomendowania udziału w programie właścicielowi OSK, jeśli nie jest on jeszcze zapisany do programu. Po rejestracji OSK na stronie i otrzymaniu od niego danych do logowania otrzymują Państwo dostęp do swojego profilu.

Z poziomu swojego profilu instruktor ma możliwość pobrania materiałów dydaktycznych, udostępnienia ich swoim kursantom razem z filmami instruktażowymi (pojedynczo lub zbiorczo) oraz wyznaczenia terminu, od którego będzie dla nich dostępny test wiedzy. Wynik testu kursanta pojawia się w panelu instruktora. W przypadku błędnego wypełnienia testu, instruktor może udostępnić go kursantowi ponownie. Po pozytywnym wykonaniu testu, można przystąpić do praktycznych jazd po autostradzie.

W panelu znajduje się także możliwość wgrania dwóch zdjęć dokumentujących udział w kursie. Zdjęcia dokumentują uczestnictwo OSK w programie oraz będą wyświetlane na stronie głównej programu Kurs jazdy na autostradzie. Przed publikacją zdjęcia przechodzą weryfikację Administratora serwisu Kurs jazdy na autostradzie – po akceptacji zdjęcia będą widoczne w profilu.

Ostatnim działaniem podejmowanym przez instruktora jest dokumentacja przebiegu przejazdu z kursantem. Aby potwierdzić udział kursanta w kursie i odbycie jazd na autostradzie należy wgrać do panelu kartę kursanta w dowolnym formacie (np. PDF lub .jpg). Istnieje możliwość wgrywania wielu plików jednocześnie.

Karty kursanta instruktorzy otrzymują od właścicieli swoich Ośrodków Szkolenia Kierowców.

Aby dołączyć do programu należy zarejestrować się na stronie https://www.kursjazdynaautostradzie.pl/rejestracja-student wybierając podczas rejestracji swój Ośrodek Szkolenia Kierowców.

Jeśli Państwa OSK nie ma na liście, proponujemy zarekomendowanie swojemu instruktorowi dołączenie do programu. Decyzję o dołączeniu do programu podejmuje właściciel OSK.

W panelu kursanta pojawią się udostępnione materiały dydaktyczne oraz – po ustaleniu przez instruktora – termin, od którego można wykonać test wiedzy. Próg zdawalności testu to 14/16 punktów. W przypadku błędnego wypełnienia testu należy oczekiwać na jego ponowne udostępnienie przez instruktora. Do testu można podchodzić wielokrotnie.

Kursanci, których OSK nie biorą udziału w programie, wciąż mają możliwość wypełnienia testu wiedzy oraz pobrania materiałów dydaktycznych za pośrednictwem podstrony dla kierowców.

Każdy kierowca, który posiada już prawo jazdy może bezpłatnie skorzystać z materiałów edukacyjnych dostępnych na stronie. Przygotowaliśmy test, w którym sprawdzą Państwo swoją wiedzę na temat zasad poruszania się po autostradzie. Po zakończeniu testu będą mogli Państwo skorzystać z udostępnionych przez nas materiałów dydaktycznych.

Jeśli prowadzą Państwo OSK w województwie wielkopolskim lub lubuskim, którego nie ma na liście prosimy o kontakt pod adresem kontakt at kursjazdynaautostradzie.pl. Nasz dział techniczny umożliwi Państwu rejestrację na stronie.

Rozszerzenie Kursu jazdy na autostradzie na pozostałe województwa zaplanowano w kolejnych etapach programu. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz fanpage, aby być na bieżąco z aktualnościami.

Do programu Kurs jazdy na autostradzie można dołączyć w dowolnym momencie. Zachęcamy do udziału i w razie dalszych pytań prosimy o kontakt drogą e-mailową pod adresem kontakt at kursjazdynaautostradzie.pl lub poprzez infolinię pod numerem 504 921 440 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00.