Weź udział
w Kursie jazdy na autostradzie

Zapisz się

Czym jest kurs jazdy na autostradzie?

Podstawowy kurs nauki jazdy, przygotowujący do państwowego egzaminu, obejmuje 4 godziny jazdy poza terenem zabudowanym. Autostrada Wielkopolska, jako pierwsza w kraju, w lipcu 2021 roku zainicjowała Kurs jazdy na autostradzie, zachęcając Ośrodki Szkolenia Kierowców do wykorzystania tego czasu do praktycznej nauki jazdy po autostradzie.

Program od samego początku cieszy się uznaniem uczestników oraz przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce i podnosi kompetencje przyszłych i obecnych kierowców w zakresie użytkowania autostrad i dróg szybkiego ruchu. Kurs obejmuje wszystkie aspekty jazdy tego typu drogami – od prawidłowego włączania się do ruchu, zmiany pasów ruchu, właściwego sygnalizowania manewrów, po zasady korzystania z Punktów Poboru Opłat oraz Miejsc Obsługi Podróżnych. Dzięki temu kursanci bezpieczniej podejmują decyzje za kierownicą, w bardziej płynny i pewny sposób wykonują wszystkie manewry oraz lepiej rozumieją różnice pomiędzy stosowanymi prędkościami w mieście i poza nim. Do tej pory do programu dołączyło ponad 30 Ośrodków Szkolenia Kierowców z województw wielkopolskiego i lubuskiego oraz kilkuset zadowolonych kursantów, którzy po praktycznym przeszkoleniu czują się pewniej, jadąc po autostradzie.

Od II kwartału 2022 roku program jest rozwijany w formule obejmującej bezpłatne jazdy doszkalające dla kierowców posiadających już uprawnienia do kierowania pojazdami. Pod okiem doświadczonych instruktorów z Ośrodków Doskonalenia Techniki Jazdy (ODTJ) ćwiczą prawidłowe wykonywanie manewrów i nabierają pewności w praktycznej jeździe po autostradzie.

Ambasadorem programu jest Tomasz Czopik
– utytułowany kierowca, który od ponad 10 lat zajmuje się szkoleniami z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Kierowca
Bezpłatne jazdy doszkalające

Chcesz bezpiecznie i pewnie poruszać się po autostradzie?
Zapisz się na dodatkową jazdę i naucz się tego od ekspertów!

Kierownica
Dlaczego program jest potrzebny?

Według raportu ARC Rynek i Opinia aż 66% kierowców
popełnia błędy w czasie jazdy autostradą. Większość respondentów nie miała możliwości odbycia praktycznej nauki jazdy po tego typu drodze w trakcie przygotowań do egzaminu na prawo jazdy. Połowa ankietowanych kierowców uważa, że praktyczna edukacja podczas kursu jazdy nie tylko zwiększyłaby ich umiejętności, ale również korzystnie wpłynęłaby na poziom bezpieczeństwa na drogach. Właśnie dlatego Autostrada Wielkopolska uruchomiła Kurs jazdy na autostradzie.

Dla kogo jest Kurs jazdy na autostradzie?

Kurs skierowany jest zarówno do osób uczących się jeździć (uczestniczących w kursach na prawo jazdy, przygotowujących się do egzaminu), jak i do kierowców mających prawo jazdy, którzy chcieliby wziąć udział w specjalistycznym szkoleniu podnoszącym ich umiejętności w zakresie pewnego i bezpiecznego poruszania się po autostradach i drogach szybkiego ruchu.

Do uczestnictwa w programie zapraszamy kursantów przygotowujących się do egzaminu na prawo jazdy, kierowców, a także Ośrodki Szkolenia Kierowców i Ośrodki Doskonalenia Techniki Jazdy z województw wielkopolskiego i lubuskiego.

Zdobądź wiedzę i doświadczenie!
Card image cap
Broszura dydaktyczna
Materiały edukacyjne obejmują najważniejsze aspekty jazdy autostradą. Od włączania się do ruchu, przez prawidłowe wykonywanie manewrów, do właściwego postępowania podczas awarii na drodze.
Card image cap
Kanał YouTube
Na naszym profilu w serwisie YouTube można znaleźć playlistę z filmami edukacyjnymi, w których ambasador programu, Tomasz Czopik, przedstawia praktyczne wskazówki dotyczące jazdy autostradą.
Card image cap
Test Wiedzy
Wszystkim, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę o prawidłowych zasadach jazdy autostradą, polecamy nasz test pomagający zweryfikować znajomość przepisów drogowych.
Weź udział w Kursie jazdy na autostradzie

Naucz się pewnie i bezpiecznie jeździć autostradami oraz drogami szybkiego ruchu.
Do programu możesz dołączyć w każdym momencie. Wybierz odpowiedni profil na naszej stronie,
kliknij przycisk ,,Dołącz do programu” lub zapisz się na jazdę doszkalającą.

Wybierz odpowiedni profil na naszej stronie
Kliknij przycisk Dołącz do programu
Wypełnij formularz
Zapisz się na kurs