Czym jest kurs jazdy na autostradzie?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami uczestnik kursu na prawo jazdy nie ma obowiązku odbycia praktycznych jazd po autostradzie. W konsekwencji wielu świeżo upieczonych kierowców wjeżdża na autostradę bez przećwiczenia stosowanych tam manewrów i często nabiera nieprawidłowych nawyków. Właśnie dlatego Autostrada Wielkopolska zdecydowała się uruchomić „Kurs jazdy na autostradzie”, który umożliwia kursantom odbycie jazdy po autostradzie pod okiem doświadczonych instruktorów.

Jazda autostradą wymaga płynności, określonej dynamiki, pewności w wykonywaniu manewrów oraz znajomości przepisów i reguł niespotykanych na innych drogach. Na autostradzie wszystko dzieje się szybciej niż w przypadku innych dróg. Właśnie dlatego autostrada wymaga większej uwagi i koncentracji.

Autostrada Wielkopolska udostępni Ośrodkom Szkolenia Kierowców, będącym partnerami programu, przejazdy koncesyjnym odcinkiem A2. Z kolei dla tych, którzy mają już prawo jazdy, przygotowane zostały materiały edukacyjne, w tym filmy wideo, dzięki którym kierowcy z wieloletnim stażem będą mogli przypomnieć sobie zasady i dobre praktyki obowiązujące na tej drodze.

Niezależnie od tego, czy dopiero przystępujesz do egzaminu, czy jesteś kierowcą z wieloletnim stażem, czy instruktorem nauki jazdy, „Kurs jazdy na autostradzie” jest dla Ciebie. Weź w nim udział!

Kierownica
Zdobądź wiedzę i doświadczenie

Jazda autostradą wymaga przygotowania, wiedzy i doświadczenia. To wszystko możesz zdobyć w ramach „Kursu jazdy na autostradzie”. Pod czujnym okiem ekspertów poznasz zasady prawidłowego poruszania się autostradą w praktyce. Swoim doświadczeniem podzieli się także Tomasz Czopik – utytułowany kierowca, który od ponad 10 lat zajmuje się szkoleniami z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Pamiętaj, że podnoszenie kwalifikacji zwiększa poziom bezpieczeństwa na drogach. Weź udział w „Kursie jazdy na autostradzie” i naucz się pewnie i bezpiecznie jeździć po autostradach.

Dlaczego program jest potrzebny?

Według raportu ARC Rynek i Opinia aż 66% kierowców popełnia błędy w czasie jazdy autostradą. Większość respondentów nie miała możliwości nauczyć się jazdy tego typu drogą w trakcie przygotowań do egzaminu na prawo jazdy. Połowa ankietowanych kierowców uważa, że praktyczna edukacja podczas kursu jazdy nie tylko zwiększyłaby ich umiejętności, ale również korzystnie wpłynęłaby na poziom bezpieczeństwa na drogach. Właśnie dlatego uruchamiamy „Kurs jazdy na autostradzie”.

Dla kogo jest kurs jazdy na autostradzie?

Kurs skierowany jest zarówno do osób uczących się jeździć (uczestniczących w kursach na prawo jazdy, przygotowujących się do egzaminu), jak i do kierowców mających prawo jazdy, którzy nigdy nie mieli okazji odbyć praktycznego kursu na autostradzie. Jeśli przystępujesz do kursu na prawo jazdy lub prowadzisz ośrodek szkolenia kierowców, 7 lipca 2021 r. Zarejestruj się na naszej stronie i weź udział w kursie.
Jeżeli jesteś doświadczonym kierowcą, odwiedź naszą stronę i odśwież swoją wiedzę.

Kierowca
„Kurs jazdy na autostradzie” – jakie korzyści?

Korzyści dla kierowców

„Kurs jazdy na autostradzie” pomaga zdobyć prawidłowe umiejętności jazdy po autostradzie oraz w praktyce zastosować odpowiednie manewry i przepisy ruchu obowiązujące na tego typu drogach.

Korzyści dla Ośrodków Szkolenia Kierowców

Dla każdego OSK zostanie uruchomiona możliwość zbierania punktów. Ośrodki Szkolenia Kierowców będą mogły wymienić je na atrakcyjne nagrody materialne, m.in. bony na paliwo, vouchery na akcesoria samochodowe, darmową naprawę pojazdu czy działalność dydaktyczną